Jak pachnie... spokojny czas? (Season of Peace, Yankee Candle Q4 2013)

0 Komentarzy
"Zdrowych i spokojnych Świąt" to jedne z najpopularniejszych sformułowań w świątecznych życzeniach. Każdy marzy o tym, by Boże Narodzenie przyniosło chwile wyciszenia, relaksu i wypoczynku. Na taką okazję idealny będzie zapach z zimowej kolekcji Yankee Candle sprzed dwóch lat - Season of Peace.

yankee candle season of peace


Season of Peace to oczywiście zapach z linii świątecznej (festive). Inspiracją do jego stworzenia była cisza spokojnie opadających płatków śniegu i mroźnego powietrza podczas zimowego spaceru. Oddawać ją mają nuty białego piżma, bergamotki, mięty pieprzowej, paczuli i drzewa cedrowego. Przyznacie, że to dość złożona kompozycja nawet jak na YC.

season of peace


Pisałam Wam kiedyś o tym, że białe woski YC bardzo często kryją w sobie delikatne zapachy bazujące na nutach czystości (jak wysprzątane mieszkanie albo świeżo prane ubrania). Season of Peace również jest typowo "białym" zapachem. Ma w sobie delikatnie mydlane nuty, kojarzy się z czystością, porządkiem, wysmakowaną prostotą i minimalizmem. Na sucho czuć w nim wyraźnie miętę pieprzową, jednak po rozpaleniu miętowy chłód nie wybija się na pierwszy plan, a jedynie przyjemnie równoważy kremowe i delikatne nuty piżma, drewna i bergamotki.

yankee candle


Dostępność: stacjonarnie lub online (np. w Goodies)
Pora roku: uniwersalny
Pora dnia: przedpołudnie, popołudnie
Przy gościach: tak
Intensywność:
the yankee candle company


Season of Peace nie jest typowo świątecznym zapachem, ale dzięki temu zyskuje na uniwersalności. Jest idealnym towarzystwem na wszelkie "okołoświąteczne" spotkania z bliskimi, nadaje się też na prezent pod choinkę - raczej u nikogo nie wywoła migreny. Sprawdza się w dużych i mniejszych pomieszczeniach i perfekcyjnie komponuje się ze śniegową pierzynką za oknem (której na razie niestety brak...).

świąteczna świeca

świąteczny zapachPodone posty:

Brak komentarzy:

Dziękuję za każde słowo :*
Uprzejmie proszę o niereklamowanie swoich blogów.
Komentarze zawierające spam, obraźliwe uwagi itp będą przeze mnie usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...