Balsam antycellulitowy – jak stosować? Na czym polega działanie balsamu na cellulit?

Problem cellulitu dotyka wielu osób bez względu na ich płeć czy wiek. Pojawienie się cellulitu wynika bowiem nie tylko z nadwagi (która uważana jest za główną przyczynę pomarańczowej skórki), ale także ze zmian hormonalnych czy chorób.

Metod na pozbycie się cellulitu jest wiele, jednak nie wszystkie z nich cieszą się taką popularnością jak balsamy antycellulitowe.

Jeśli chcecie dowiedzieć się czym charakteryzują się balsamy na cellulit, w jaki sposób działają oraz kiedy widoczne są pierwsze rezultaty ich stosowania, to czytajcie dalej.

Czym jest cellulit zwany także pomarańczową skórką?

Cellulit to nic innego, jak zgromadzona tkanka tłuszczowa lub woda, która jest niezbyt równomiernie rozmieszczona pod skórą. Przez to tworzą się skórze charakterystyczne bruzdy, a w niektórych przypadkach wyczuwalne są nawet różnej wielkości guzki.

Ze względu na swój specyficzny i kojarzący się z owocem pomarańczy wygląd, cellulit bywa dość często nazywany skórką pomarańczową.

Z jakimi odmianami cellulitu możemy się spotkać?

W zależności od tego czy cellulit wynika z obecności tkanki tłuszczowej czy nadmiaru wody możemy wyróżnić:

  • cellulit lipidowy – powstaje w wyniku gromadzenia się tkanki tłuszczowej,
  • cellulit wodny – wynika z zatrzymywania wody w organizmie,
  • cellulit mieszany – jest połączeniem wcześniej wymienionych odmian cellulitu,
  • cellulit twardy – powstaje u kobiet w okresie dojrzewania, jego przyczyną jest najczęściej trudność z oczyszczaniem organizmu z wody po cyklu menstruacyjnym.

Jak działa balsam antycellulitowy?

Balsam antycellulitowy ma za zadanie ujędrnić skórę, poprawić krążenie, a przez to wspomóc proces zwalczania pomarańczowej skórki. Dzięki poprawie mikrokrążenia składniki zawarte w balsamie będą wchłaniać się w głębsze warstwy skóry, a ich działanie będzie intensywniejsze.

Oprócz tego, balsam na cellulit powinien posiadać również te same właściwości co zwykły balsam do ciała, czyli między innymi nawilżać i odżywiać skórę.

Na co zwracać uwagę kupując balsam na cellulit?

W trakcie kupowania balsamu antycellulitowego należy zwracać szczególną uwagę na jego skład. Chociaż w przypadku tego rodzaju balsamu dominować zapewne będą składniki mające skórę ujędrnić oraz uelastycznić to nie powinno zabraknąć również składników nawilżających oraz odżywiających skórę.

Zwracajmy także uwagę na stężenie poszczególnych składników aktywnych w wybranym balsamie. Jeśli składniki ujędrniające występują dopiero w połowie czy pod koniec balsamu to nie możemy oczekiwać cudów, że kosmetyk ten zwalczy nasz cellulit.

Ponadto, zrezygnujmy z zakupu balsamu jeśli znajdują się w nim składniki szkodliwe dla skóry, a w niektórych przypadkach nawet dla naszego zdrowia.

Więcej o tych składnikach powiemy Wam za chwilę.

Jakie składniki powinny być obecne w balsamie na cellulit?

Najchętniej w idealnym składzie balsamu antycellulitowego zobaczylibyśmy wyłącznie składniki pochodzenia naturalnego. Mowa tu przede wszystkim o masłach oraz olejach roślinnych, które zapewnią skórze odpowiedni poziom nawilżenia, a także delikatnie ją natłuszczą tworząc w ten sposób niewidzialną dla oka barierę ochronną.

Z kolei w przypadku składników mających za zadanie wspierać proces zwalczania pomarańczowej skórki warto wyróżnić:

  • kofeinę,
  • bluszcz,
  • bylicę boże drzewko,
  • kasztanowca zwyczajnego,
  • algi zielone,
  • algi brunatne,
  • guaranę,
  • żeń-szeń,
  • retinol,
  • rutynę.

Składniki te wspomagają proces spalania tkanki tłuszczowej, wzmacniają i uszczelniają naczynia krwionośne, wspomagają detoksykację organizmu oraz poprawiają jędrność i elastyczność skóry.

Balsamów antycellulitowych z jakimi substancjami unikać?

Ze względu na szkodliwość niektórych składników obecnych w kosmetykach należy po prostu unikać. Substancje te wysuszają skórę, podrażniają ją, a w niektórych przypadkach przyczyniają się do reakcji alergicznych.

Wśród składników balsamów na cellulit, których warto unikać znajdziemy między innymi:

  • silikony,
  • parabeny,
  • emulgatory,
  • alkohol,
  • substancje zapachowe.

W jaki sposób nakładać balsamy na cellulit?

Balsam na cellulit należy stosować na oczyszczoną skórę ruchami okrężnymi, które kierujemy w stronę serca.

Najlepszy czas na zastosowanie balsamu antycellulitowego jest tuż po kąpieli, gdy skóra jest idealnie czysta, a przy tym skłonna do lepszego pochłaniania składników odżywczych znajdujących się w wybranym przez nas kosmetyku.

Kiedy zobaczymy pierwsze efekty stosowania balsamu antycellulitowego?

W przypadku stosowania balsamu antycellulitowego, gdy pomarańczowa skórka jest dopiero na początku swego rozwoju pierwsze zadowalające nas rezultaty powinniśmy dostrzec po około 2 tygodniach regularnego korzystania z wybranego kosmetyku na cellulit.

Jeśli walkę z cellulitem rozpoczęliśmy, gdy był on już bardziej rozwinięty to na jego pozbycie się potrzebne będzie więcej czasu i naszej cierpliwości.

Opinie

Balsamy antycellulitowe są kosmetykiem kontrowersyjnym. Chociaż większość osób zachwyca się uzyskanymi przez ten rodzaj kosmetyku efektami, to nie brakuje głosów mówiących o całkowitym braku wpływu na cellulit.

Jednak zanim ocenimy wybrany kosmetyk antycellulitowy jako nieskuteczny weźmy pod uwagę kilka rzeczy. Najważniejszą z nich jest to, na jakim etapie był cellulit, gdy rozpoczęliśmy z nim walkę. W przypadku zaawansowanego stadium pozbycie się pomarańczowej skórki wyłącznie przy pomocy balsamu jest wręcz niewykonalne.

Producenci i ceny balsamów na cellulit

Balsamy na cellulit znajdziemy w ofercie takich marek jak Vialise, Collistar, Yonelle, Sinial, Bielenda, Eveline, Alterra czy Biotherm. Koszt balsamu zależy od składników obecnych w kosmetyku i waha się od około 10 do 1000 złotych.

O balsamach działających antycellulitowo możecie posłuchać również w poniższym filmiku:

Czy stosujecie balsam na cellulit? Jesteście zadowoleni z uzyskanych efektów?

Dajcie znać w komentarzach.